Naar een veilig Midden-Oosten?

Zie meer s
Picture of Wim van Dinten

In discussies over het stoppen van de stroom migranten breekt door dat het Midden-Oosten veilig moet worden om hen daar te kunnen laten blijven. In discussies hoe we dat voor elkaar krijgen lijkt weg dat de westerse inval in Irak een enorm gebied heeft braakgelegd voor opstandige en terroristische groepen. Die konden daar groeien.
Er ging wel tien jaar overheen om dat zichtbaar en voelbaar te maken, zo’n groei verloopt immers evolutionair.

Dat evoluties in oordeelsvorming weg zijn, laat het verlies van evolutionaire betekenisgeving zien in westerse landen. Hoe ernstig is dat?

Het Westen zet drones in om mensen die op het lijstje staan te vermoorden. Stelling: dan wordt het veiliger. Inmiddels wint de stelling terrein dat je met drone-moorden meer terroristen kweekt. Dat wordt echter pas een politiek argument als evolutionaire betekenisgeving het gewicht krijgt dat het in de realiteit heeft. Daarna wordt de vraag of regeringen ernaar kunnen handelen.

foto van US Air Force www.af.mil
Deel deze post
Wim van Dinten
Wim van Dinten ontdekte dat er patronen bestaan in de manier waarop mensen betekenis geven en hoe dit hun oordeel en gedrag bepaalt. In Met gevoel voor realiteit (2002) liet hij zien hoe die patronen in evolutie tot stand komen en wat de invloed is van de context waarin mensen leven. In 2001 richtte hij samen met Imelda Schouten stichting Sezen op, waarin zijn gedachtegoed is ondergebracht en verder wordt ontwikkeld. Hij is bekend om de manier waarop hij bij behandeling van vraagstukken waarnemingen en perspectieven met elkaar verbindt en alternatieven ziet.
Lees andere s: