Niet op de kaart

Zie meer s
Picture of Erik Visser
Overgrootopa werd 90 jaar. In een meer dan goede gezondheid, want hij werkte nog op de groenteveiling, pensioen was niet aan hem besteed. Alle reden voor een feest.

De familie had bij de Chinees in Hilversum gereserveerd. We schoven aan de lange tafel met zo’n veertig familieleden.

Overgrootopa was allerminst blij. ‘Wat moet ik hier eten? Ik lust geen rijst en geen bami.’ De familie in verlegenheid. De Chinese restauranteigenaar liep naar hem toe en sprak kort met hem. Overgrootopa kreeg een borrel en alles leek in orde. ‘Hij gaat bloemkool met aardappelen maken, met een goed stuk vlees’, zei hij tevreden. Dat hadden wij niet op de kaart zien staan.

De restauranteigenaar keek verder dan zijn eigen kaart. Hij wilde dat overgrootopa het feest had dat hij wilde. Met zijn familie en met zijn favoriete maaltijd. Kan zoiets ook in de organisatie waar jij werkt? Of zie je alleen je eigen kaart?

Deel deze post
Erik Visser
Erik Visser is bedrijfskundige. Hij is vijftien jaar werkzaam in de zorg en hulpverlening, steeds vanuit de patiëntenbeweging in bestuurs- en advies- en managementfuncties en inmiddels ook als zelfstandige. Erik Visser is docent bij Sezen Academy en begeleider bij Bascole. Is vertrouwd met een grote variëteit van situaties en omstandigheden waarin mensen afhankelijk worden van hulpverlening. Wordt gedreven door wat hulpverlening met mensen doet en hoe hulpverlening echt helpend kan zijn. Wil eraan bijdragen dat organisaties en hulpverleners kunnen doen waarvoor de omgeving hen nodig heeft, en dat de context waarin zij werken daarop ingericht raakt.
Lees andere s: