Prettig in je hoofd zitten

Zie meer s
Picture of Imelda Schouten
Een druilerige herfstregen daalt neer op ons en op de hei.

We glibberen door plassen en bergen blad. We groeten een man die ons tegemoet komt. Zijn glimlach plooit zijn hele gezicht als hij blijft staan. We herkennen hem, zouden willen doorlopen, maar kunnen dat niet. Het is duidelijk dat hij aan ons iets kwijt wil.

Binnen drie zinnen heeft hij het over de zestig kerstbomen die hij normaal nu opgetuigd zou hebben. Maar hij is gescheiden, woont ergens anders en heeft nu pas zes bomen op rommelmarkten verzameld. Zijn ogen stralen, opgetogen vertelt hij dat hij alle lege plekken in zijn nieuwe huis wil vullen. Dat lukt nog wel voor het december is.

Het voelt alsof we de eersten zijn die hij vandaag spreekt, tegen wie hij kan vertellen wat hem bezighoudt, en we zien hem ervan opknappen. Opgewekt groetend gaat hij in kletsnatte kleding verder, nog maar drie kwartier naar huis…..

optimisme
Mabelamber on pixabay
Deel deze post
Imelda Schouten
Als geen ander is Imelda Schouten in staat te herkennen wat iemand beweegt en dat over te dragen. Ze begeleidt politiemensen, artsen en verpleegkundigen die de context van hun cliënten bij hun therapie of begeleiding willen betrekken. Samen met Wim van Dinten schreef ze Zijn zij gek of ben ik het? (2008), Voorbij het vanzelfsprekende (2014) en Realiteit en werkelijkheid (2022). Ze doceert bij de Sezen Academy en adviseert organisaties die willen transformeren naar contextgedreven werken en organiseren.
Lees andere s: