Wat me raakte

Zie meer s
Picture of Wim van Dinten
Tv-beelden uit Polen. Een al wat oudere man en vrouw zeiden voor de camera dat ze tegen binnenhalen van vluchtelingen zijn.

Ze lieten wel uitdrukkelijk weten dat ze christen zijn en dat dit niet in twijfel mocht worden getrokken. Geen vragen meer, camera weg.
Je zou willen vragen of ze weten wat de kern is van het christendom. Of ze zelf hulp ontvangen en wat ze ervan zouden vinden om dat te stoppen.

Twee jonge Britten, ze waren in Bataclan. Ze vluchtten naar de bovenste verdieping en brachten het er levend van af. Er werd gesuggereerd dat ze vast wel voor bombarderen van IS zouden zijn. Maar nee.
Ze zeiden dat hun leven niet meer waard is dan dat van een Iraki of Syriër. Bommen smijten kan niks oplossen. Ze waren tegen. Geen vragen meer, camera weg.

Je zou willen dat iemand hen ter plekke bloemen geeft en de camera hen stil blijft volgen.

foto: Krzysztof Szkurlatowski (www.12frames.eu) op RGBStock.com.
Deel deze post
Wim van Dinten
Wim van Dinten ontdekte dat er patronen bestaan in de manier waarop mensen betekenis geven en hoe dit hun oordeel en gedrag bepaalt. In Met gevoel voor realiteit (2002) liet hij zien hoe die patronen in evolutie tot stand komen en wat de invloed is van de context waarin mensen leven. In 2001 richtte hij samen met Imelda Schouten stichting Sezen op, waarin zijn gedachtegoed is ondergebracht en verder wordt ontwikkeld. Hij is bekend om de manier waarop hij bij behandeling van vraagstukken waarnemingen en perspectieven met elkaar verbindt en alternatieven ziet.
Lees andere s: